Seyahat boyunca maskenizi asla çıkarmayın!

Seyahat boyunca maskenizi asla çıkarmayın!

Koronavirüs küresel salgınında farklı sektörlerde normalleşme süreci başladı. Seyahat yasakları tamamen kalktıktan sonra insanlar memleketlerine, yazlıklarına, ailelerinin yanına gidecek. Peki, seyahat ve tatil sürecinde nelere dikkat etmeliyiz? İç Hastalıkları Uzmanı Yusuf Yıldırım, bu süreçte dikkat edilmesi gerekenleri GÜNAYDIN'a anlattı…
■ Yeni dönemde seyahat en sıkıntılı konulardan biri. Öncelikle şunu söylemek lazım ki, toplu taşıma araçlarıyla, şehirlerarası otobüslerle, uçaklarla seyahat yapmak bu süreçte ciddi bir risk. Çünkü birçok insanın uzun süre vakit geçirdiği kapalı ortamlar olan araçlardaki hava sirkülasyonu, bizi o araçtaki herkesle yakın temas kuruyormuşuz gibi bir konuma getirebilir.
■ O yüzden yeni dönemde şehirlerarası seyahat etmek istiyorsak özel araçlarla gitmek en mantıklı olanı. Bunu yapamıyorsak, yolcu sayıları belli bir sınırlamaya tabi tutulursa şehirlerarası otobüsler tercih edilebilir.
■ Araç içindeki herkes mutlaka yolculuk süresince maske takmalı.

  • 2020-11-18 18:04:32 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


YORUMLAR
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Terminal yönünden gelen 16AJN197 plakalı özel araç önüne köpek çıkması sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek orta refüjden karşı yöne geçerek merkezden terminal yönüne gitmekte olan 74BP096 plakalı özel araca çarparak kazaya neden oldu.
Bartın’da son günlerde kılık kıyafetiyle dikkat çeken bu kadın akıllarda soru işareti yarattı.
Zonguldak Pusula Gazetesi’nin haberine göre Zonguldaklı E.Y. ile Bartınlı M.A. adlı iki erkek, 4 Mayıs Cuma günü kendi aralarında yaptıkları törenle nişanlandılar.
Milli Emlak tarafından Emniyet Müdürlüğü'ne tahsisi yapılan 15 yıl önce de kullanıma acılan ve 100 daireden oluşan Gecen Köyü Polis Lojmanlarının durumu içler acısı.
Bartın’da adliye emeklisi 55 yaşındaki M.P. evinde intihar etti.
Bartın’daki otobüs firmalarının arasına bir yenisi daha katıldı. Hizmet sunduğu sefer ağını genişletmeyi hedefleyen köklü firmalardan “İsmail Ayaz” Bartın’da seferlerine başlıyor.