GÜNDEM

İnkumu'nda ATM Cihazı Neden Yok

İnkumu'nda ATM Cihazı Neden Yok

Bartın'ın tek mavi bayrak almış tatil beldesi olan İnkum'da yıllardır ATM cihazı neden konulmaz ki.
Para yatırma, para çekme, fatura ödeme ve para gönderme gibi temel özellikleri olan bu cıhazların bankaya gitmeye gerek kalmadan vatandaşın ihtiyacını 7/24 sağlayacak olmazsa olmaz bir ihtiyaçtır. Bankalar müşterilerin mağduriyetini gidermek ve kendileri adına işlem hacmini artırmak için vatandaşın bu haklı talebini dikkate alması lazım. Daha önceki yıllarda Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın "Kurban Bayramı" tatili süresince Amasra ilçemize gelen misafirlerimiz mutlaka İnkum'a da uğradığını ve günlük 10-20 bin kişi beklendiğini açıklamıştı. Bu hafife alınacak bir sayı değildir. Sezon boyunca onbinlerce insanın ziyaret ettiği ve bu sene değerini Mavi Bayrak alarak taçlandıran İnkum Beldesi çevre köyler ile Güzelcehisar ve Mugada gibi sahillerine yakınlığından dolayı merkezi bir konum olarak da değerlendirmek lazım.

 

Belde ekonomisine can katan ATM cihazlarının  en can alıcı noktası da nakit para ihtiyacını karşılanmas'ıdır. Artık tüm sezon insan yoğunlugu'nun olduğu İnkum'da bankaların vatandaşın ihtiyacını karşılamak için ATM cihazı bulundurması bir lüks değil ihtiyaçtır. Gerek kamu gerekse özel bankalar Belediye ile irtibata gecip kendileri uygun güvenlikli ve vatandaşın kolay ulaşabileceği bir alanı tahsis etmelerini, bunun protokolünü yapmaları ve bu hizmeti vatandaşa sunmaları lazım. Esnaf şehir merkezine gitmeden ATM'den borcunu ödemesi, emekli maaşını çekebilmesi lazım. Yeteri kadar müşteri potansiyeline sahip olan İnkum'da bu ihtiyaca ivedilikle çözüm bulunması zaruret haline gelmiştir. Bankaların bu hususta gerekli kararlılığı göstermesi bu amaçla yürütülecek faaliyetlere de Belediyenin yol gösterip yardımcı olması lazım.

  • 2021-06-11 10:52:59 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


YORUMLAR
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Terminal yönünden gelen 16AJN197 plakalı özel araç önüne köpek çıkması sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek orta refüjden karşı yöne geçerek merkezden terminal yönüne gitmekte olan 74BP096 plakalı özel araca çarparak kazaya neden oldu.
Bartın’da son günlerde kılık kıyafetiyle dikkat çeken bu kadın akıllarda soru işareti yarattı.
Zonguldak Pusula Gazetesi’nin haberine göre Zonguldaklı E.Y. ile Bartınlı M.A. adlı iki erkek, 4 Mayıs Cuma günü kendi aralarında yaptıkları törenle nişanlandılar.
Milli Emlak tarafından Emniyet Müdürlüğü'ne tahsisi yapılan 15 yıl önce de kullanıma acılan ve 100 daireden oluşan Gecen Köyü Polis Lojmanlarının durumu içler acısı.
Bartın’da adliye emeklisi 55 yaşındaki M.P. evinde intihar etti.
Bartın’daki otobüs firmalarının arasına bir yenisi daha katıldı. Hizmet sunduğu sefer ağını genişletmeyi hedefleyen köklü firmalardan “İsmail Ayaz” Bartın’da seferlerine başlıyor.