DUYURULAR

Bartın Normalleşiyor

Bartın Normalleşiyor

Herkesin merakla beklediği Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı gerçekleşti ve ilimizi ilgilendiren bir çok konu netleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına göre Bartın orta riskli iller grubunda yer alıyor ve buna göre hafta sonu kısıtlaması kaldırılıyor.

 

Kabine toplantısı sonrasında beklenen açıklamayı yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs risk durumuna göre Türkiye’nin dört bölgeye ayrıldığını söyledi. Mavi ile gösterilen illerin düşük risk grubunda sarı ile gösterilen indirin orta risk grubunda turuncu ile gösterilenlerin yüksek risk grubunda kırmızı ile gösterilen illerin ise çok yüksek risk grubunda olduğunu belirtti. Erdoğan, milyonlarca kişinin merak ettiği sokağa çıkma yasaklarının ise düşük ve orta riskli illerde kalkacağını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına göre Bartın orta risk grubunda yer alıyor. Ve ilimizde hayat kademeli olarak normale dönüyor. Buna göre hafta sonu yasağı kaldırılıyor, ancak hafta içi uygulanan yasak devam ediyor, kafeler 7:00-19:00 itibariyle açılıyor. Bununla ilgili konuşan Erdoğan, “Bugün itibariyle yeni kontrollü normalleşme sürecini başlatıyoruz. İllerimiz risk değerlendirme kriterlerine göre 4 kategoriye ayrıldı. Düşük riskli (mavi), orta riskli (sarı), yüksek riskli (turuncu) ve çok yüksek riskli (kırmızı) olarak kategoriler belirlendi. Buna göre normalleşme adımları uygulanacaktır” dedi.

 

Hafta sonu yasak kalkıyor

 

Erdoğan, “Hafta için sokağa çıkma kısıtlaması sürecek. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı düşük ve orta riskli illerde kalkacak. Restoran ve kafeler çok yüksek riskli iller dışında yüzde 50 kapasite ile açılacak. Kafe restoranlar 07.00-19.00 saatleri arasında yüzde 50 kapasite ile çok riskli iller dışındaki illerde faaliyetine başlayacaktır. Hafta sonu kısıtlaması yüksek ve çok yüksek riskli illerde devam edecek. Düşük ve orta riskli illerde hafta sonu kısıtlamaları kaldırılmıştır.

Kamu çalışma saatleri tüm Türkiye'de normale dönecektir. Sokağa çıkma saatleri sınırlı olan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı grubundaki vatandaşlarımızla ilgili düzenleme düşük ve orta riskli illerimizde kaldırılırken yüksek ve çok yüksek riski sınıftaki illerde ise sokağa çıkma süresi artırılacaktır. Nikah ve nikah merasimi şeklindeki düğünler düşük ve orta riskli illerimizde 100 kişi yüksek ve çok riskli bölgelerde 50 kişiyi geçmemek ve 1 saati aşmamak kaydıyla yapılabilecektir.

Sivil toplum kuruluşları meslek odaları kooperatifler ve benzeri kuruluşların genel kurulları düşük orta ve yüksek riskli illerde katılımı 300 kişiyi geçmeyecek şekilde yapılabilecektir” dedi.

  • 2021-03-01 21:26:15 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


YORUMLAR
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Terminal yönünden gelen 16AJN197 plakalı özel araç önüne köpek çıkması sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek orta refüjden karşı yöne geçerek merkezden terminal yönüne gitmekte olan 74BP096 plakalı özel araca çarparak kazaya neden oldu.
Bartın’da son günlerde kılık kıyafetiyle dikkat çeken bu kadın akıllarda soru işareti yarattı.
Zonguldak Pusula Gazetesi’nin haberine göre Zonguldaklı E.Y. ile Bartınlı M.A. adlı iki erkek, 4 Mayıs Cuma günü kendi aralarında yaptıkları törenle nişanlandılar.
Milli Emlak tarafından Emniyet Müdürlüğü'ne tahsisi yapılan 15 yıl önce de kullanıma acılan ve 100 daireden oluşan Gecen Köyü Polis Lojmanlarının durumu içler acısı.
Bartın’da adliye emeklisi 55 yaşındaki M.P. evinde intihar etti.
Bartın’daki otobüs firmalarının arasına bir yenisi daha katıldı. Hizmet sunduğu sefer ağını genişletmeyi hedefleyen köklü firmalardan “İsmail Ayaz” Bartın’da seferlerine başlıyor.