DÜNYA

İsrail güçleri Batı Şeria’da Filistinlilere ait yapıları yıktı

İsrail güçleri Batı Şeria’da Filistinlilere ait yapıları yıktı

Ağvar bölgesindeki yıkımları kayıt altına alan aktivist Arif Derağime, AA muhabirine, bölgedeki 6 yerleşim yerinde Filistinlilere ait bazı ev ve tarım arazilerindeki barakaların yıkıldığını söyledi.

Ağvar'daki 16 yerleşim yerinde İsrail askerlerinin eğitimlerinin 20 gün önce başladığını ve 10 gün daha süreceğini kaydeden Derağime, bu durumun yağmurla beslenen tarım sezonunu tehdit ettiğini dile getirdi.

Batı Şeria'nın güneyindeki El-Halil kentinin güneyinde ise İsrail askerleri, Filistinlilere ait yapılar için yıkım kararı çıkardı, bazılarının da yıkım kararı çıkarmak için fotoğrafını çekti.

Koruma ve Direniş Komitesi Koordinatörü Fuad el-Amur AA muhabirine yaptığı açıklamada, Batı Şeria'da İsrail ordusuna bağlı sivil yönetimin, Filistinli toplulukların yaşadığı alanlarda çok sayıda yapıyı yıktığını, 3 ev için yıkım kararı çıkardığını, bazı ev ve su şebekelerinin de fotoğrafını çektiğini kaydetti.

  • 2020-11-18 09:44:22 tarihinde eklendi.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


YORUMLAR
BİR YORUM YAZ
Gönderiliyor.Lütfen Bekleyiniz...
Terminal yönünden gelen 16AJN197 plakalı özel araç önüne köpek çıkması sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek orta refüjden karşı yöne geçerek merkezden terminal yönüne gitmekte olan 74BP096 plakalı özel araca çarparak kazaya neden oldu.
Bartın’da son günlerde kılık kıyafetiyle dikkat çeken bu kadın akıllarda soru işareti yarattı.
Zonguldak Pusula Gazetesi’nin haberine göre Zonguldaklı E.Y. ile Bartınlı M.A. adlı iki erkek, 4 Mayıs Cuma günü kendi aralarında yaptıkları törenle nişanlandılar.
Milli Emlak tarafından Emniyet Müdürlüğü'ne tahsisi yapılan 15 yıl önce de kullanıma acılan ve 100 daireden oluşan Gecen Köyü Polis Lojmanlarının durumu içler acısı.
Bartın’da adliye emeklisi 55 yaşındaki M.P. evinde intihar etti.
Bartın’daki otobüs firmalarının arasına bir yenisi daha katıldı. Hizmet sunduğu sefer ağını genişletmeyi hedefleyen köklü firmalardan “İsmail Ayaz” Bartın’da seferlerine başlıyor.